28. Prosinec. Pro někoho volný den mezi svátky, pro někoho pracovní den, ale pro Motoráky především den výjezdu na led nováčka z Přerova, který sliboval další z mnoha výjimečných zážitků v nabité sezóně. Po několika neúspěšných pokusech zorganizovat autobusový výjezd se to konečně daří a to dokonce natolik, že jsou autobusy dva. Všichni jsou natěšení a vypadá to na opravdu vydařenou akci.


Výjezd do Přerova, ohlédnutí.
Autor: Jan "Žíža" Žižka | Datum: 29.12.2015 - 00:00 | Zhlédnuto: 5109x

Vyrážíme v pravé poledne, nálada je hned od začátku vynikající a okamžitě se rozjíždí klasická opiliáda s degustací rozmanitých nápojů. Pivo ovšem vládne, ostatně jako vždy. Bohužel během cesty se nám opět nevyhnou komplikace. Tuto sezónu máme opravdu smůlu. Jeden z autobusů vypovídá službu a tak na řadu přichází rychlé řešení „ Jeden za všechny, všichni do jednoho“. Posádka nefunkčního stroje se přesune do toho pojízdného a nastává tak slušná mačkanice, při níž si můžeme na krátkou dobu vyzkoušet, jak se asi cítili hoši v ponorkách za druhé světové války. Sice na nás nepadají hlubinné pumy, ale málo místa, vydýchaného vzduchu a smrádku si užíváme měrou vrchovatou. Nicméně na místo dorážíme v pořádku a včas.

Stadion se plní a vše napovídá tomu, že atmosféra bude elektrizující. Z místních dobrot jsem bohužel neokusil žádnou, kromě Zubra a nadšen jsem z něj opravdu nebyl (Nehledě na to, co mi provedl druhý den, ale to bych velice nerad rozebíral J), ale každému podle chuti. Zápas začíná a očekávání ohledně atmosféry se naplňují. Nutno podotknout, že k tomu výraznou měrou přispíváme i my všichni, kteří jsme do vzdáleného Přerova dorazili. Fandí se jako o život, bohužel naši borci nejsou úplně ve své kůži. Během prvních dvou třetin si vytváříme minimum vyložených šancí, které naštěstí dokážeme proměňovat. I tak má ale soupeř více ze hry a taháme za kratší konec.

Ve třetí třetině se naše hra zlepšuje a když Rok tři minuty před koncem vyrovnává na 3:3, všichni už věří, že si nějaký ten bodík odvezeme. Leč přijde studená sprcha v podobě gólu minutu před koncem a naše naděje se pomalu rozplývají. V následné hře bez brankaře Přerov pečetí svou výhru a již potřetí v sezóně nás obírá o body. Zklamání je obrovské a je doslova cítit ve vzduchu. I takové zápasy ale jsou, nedá se nic dělat. Samostatná kapitola, je výkon rozhodčího, který ani nehodlám rozebírat, jelikož bych byl nucen použít sprostá slova. Hodně sprostých slov. Ale na to se vymlouvat nemůžeme. Jede se dál!

Cesta zpět probíhá ve velice komorní atmosféře, zklamání je stále cítit. Navíc se opět přidávají technické problémy druhého (náhradního) autobusu. Nevím přesně o co jde, ale znamená to opět zdržení. Když se k tomu ještě přidávají na můj vkus až příliš časté zastávky a chvilková jízda v opačném směru (Načež se začíná vtipkovat ve stylu „Snad stihneme alespoň zápas s Mostem“), je cesta domů zdánlivě nekonečná. K naší Budvar Aréně dorážíme chvilku před druhou hodinou ranní a všichni se v klidu rozcházejí domů, případně do restauračních zařízení, dát si ještě „Jedno“ před spaním. Za sebe mohu říct, že i přes negativa, se výjezd vydařil a opravdu jsem si ho užil. Třicátého nás čeká poslední zápas v tomto roce, takže všichni na zimák a jsem přesvědčen, že doženeme naše kluky ke třem bodům.

Pivo v břiše a ať žije Motor!!!


Login:
Heslo:

Výjezd do Přerova, ohlédnutí.

Akce s článkem
Sdílet na Facebooku Doporučit známému Vytisknou článek
Podobné články