Login:
Heslo:Prohlášení Motorfans

Fanklub Motorfans se distancuje od krádeží, napadení a dalších nesmyslných incidentů vůči fanouškům Motoru.

Datum: 21.3.2019 | Zhlédnuto: 1886x

Prohlášení Fanklubu k událostem při semifinále se Vsetínem

Při venkovním dvojutkání ve Vsetíně (15. a 16. 3. 2019) bylo mimo zimní stadion napadeno několik skupinek fanoušků Motoru, kteří byli okradeni (mnohdy i napadeni) o fanouškovské předměty (šály, dres). Všechny krádeže a přepadení se udály mimo zimní stadion, ale okradeni byli vždy slušní fanoušci Motoru, kteří se nehlásí k žádné skupině Ultras. Všechny incidenty poškození ihned nahlásili na PČR, která je doufáme, intenzivně řeší.

Při domácím dvojutkání v Českých Budějovicích (19. a 20. 3. 2019) došlo k nějakým incidentům ze strany Ultras skupin z Českých Budějovic (Motor, Dynamo…). Jedna skupinka asi o 9 lidech okradla na náměstí fanouška Vsetína (65 let), kterému byla zcizena šála. Jeho kamarád byl napaden pěstí. Po medializaci incidentu byla šála druhý den vrácena majiteli. Další incident se stal po druhém domácí zápase, kdy došlo ke krádeži fanouškovských předmětů Ultras skupiny Vsetína, která byla napadena v autě dvěma auty Ultras Dynama (a Motoru?!). Tento incident prý neřeší PČR, ale pouze vsetínské vedení klubu.

Od všech incidentů typu KRÁDEŽ, NAPADENÍ, LOUPEŽ apod. se Fanklub Motorfans České Budějovice DŮRAZNĚ DISTANCUJE! Žádný tento „projev fanouškovství“ nepodporujeme a neschvalujeme ho.

Fanklub se distancuje od plošného odsouzení všech hokejových Ultras skupin. Jejich aktivita při výrobě choreografií a iniciativa při vymýšlení nových chorálů je z naší strany uznávána.

Pokud všechny tábory (Fanklub, Ultras skupiny, ostatní fanoušci nejen v kotli) fandí společně, tak je fandění na velice pěkné úrovni.

Pánové Václav Prospal a Stanislav Bednařík se na společné schůzce s fanoušky nechali slyšet, že ti, kteří kradou, napadají, vyvolávají konflikty a dělají negativní reklamu klubu, nejsou podle nich fanoušci klubu! Že se od takových lidí plně distancují.

 

Sepsáno v Českých Budějovicích dne 21. března 2019.

Celé vedení Fanklubu Motorfans