Login:
Heslo:Motorfans rádi pomáhají, protože dobrých skutků není nikdy dost.

Permanentní vstupenky pro sluchově postižené děti, plesová sbírka do kasiček nebo výtěžek z prodeje fanklubáckých kalendářů 2020. To jsou dobré skutky, které Motorfans udělali v loňském roce a letošní sezóně.

Datum: 21.1.2020 | Zhlédnuto: 1120x


Jako Motorfans jsme pyšní, že se mezi námi, fanoušky Motoru, najdou dobří lidé, kterým není lhostejný osud sluchově postižených dětí. Již několikátým rokem hrdě podporujeme různými prostředky MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích (Riegrova 1). Loňský rok a letošní sezóna jsou toho důkazem.

Než přejdeme k tomu, co již proběhlo, tak Vás všechny poprosíme o pomocnou ruku při sbírce výtvarných potřeb, která se uskuteční v sobotu 1. února před zápasem s Chomutovem. Veškeré informace najdete v dalším článku.

A teď se podíváme, jak jsme/jste pomáhali.

Na Retro plese Motorfans konaném 23. února 2019 se do kasičky vybralo krásných 12 800,- Kč, které použili MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené na akci VLTAVA 2019. 

"Hlušata" sepsala článek o tom, jak se jim akce vydařila. Vy si ho tady můžete přečíst.

Školy pro sluchově postižené se sešly při sjíždění Vltavy – „VLTAVA 2019“

Minulý rok se konal 1. ročník akce „Sjíždění Vltavy na raftech“, jejímž organizátorem byla MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích. Pro velký úspěch se akce opakovala i tento rok. Letos se, oproti loňskému roku, zúčastnilo mnohem více škol a všichni si tyto dny velmi pochvalovali. 

Pozvánku dostaly školy pro sluchově postižené z celé naší republiky. V kempu Viking, kde bylo zajištěno ubytování v chatkách a výborné jídlo, se sešly školy pro sluchově postižené z Plzně, Olomouce, Prahy Holečkova, Prahy Výmolova, Valašského Meziříčí, Hradce Králové, Liberce a Českých Budějovic.

Letošní ročník raftů na Vltavě 2019 byl zahájen ve středu 4. 9. navečer v kempu Viking u Větřní. Každá posádka dostala bílá trička a ušité bílé vlajky, na které si samy tvořily a malovaly svůj název lodi a obrázek týmu.

Trasa našeho společného putování či spíše plavení se po řece Vltavě začínala ve čtvrtek 5. 9. v kempu Viking. Končili jsme v Českém Krumlově. Cestou necestou jsme všichni úspěšně zdolali 6 jezů. Na společné obědové zastávce jsme si zahráli hru „Posílej to dál a nepokaz mi to“. V Českém Krumlově byla pro všechny posádky vyhlášena soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější foto města, které se večer hodnotilo u ohně. Všechny fotky byly povedené, bylo těžké jednu vybrat. Odpoledne nás vyzvedl autobus a odvezl zpátky na základnu a na výbornou večeři. Po večeři jsme se sešli na velmi zajímavém programu – proběhla ukázka výcviku policejních psů.

V pátek 6. 9. ráno nás autobus odvezl do Českého Krumlova a naše mokré putování jsme zakončili ve Zlaté Koruně. Tady proběhla soutěž „Sesbírej co nejvíce razítek“, v rámci, níž navštívily děti mnoho zajímavých míst, aby razítka ulovily – např. kostel, různé krámky či muzeum.

Večer jsme se všichni sešli u táboráku, zahalekali své plavčíkovské pokřiky a poslechli si vyhodnocení celého pobytu a soutěží. Každá posádka pro sebe vybojovala pamětní list Vltava 2019 a speciální medaili s logem naší školy.

V sobotu 7. 9. po snídani jsme se rozloučili a vydali se zpět do všech koutů naší země.

Tato báječná akce by se však nemohla uskutečnit bez skvělých lidí a sponzorů.

Finančně nás podpořil „MOTORFANS“- fanoušci HC Motor, za což velmi děkujeme.  

Naše poděkování patří kempu Viking, kde jsme měli báječné jídlo, ubytování v chatkách a zajištěn odvoz autobusem a firmě Aquaraft děkujeme za půjčení raftů. Také děkujeme Policii ČR za zajímavou ukázku výcviku policejních psů.

Dále naše velké poděkování letí pro firmu Aspera technology s.r.o., která sponzorsky vyrobila medaile a darovala propisky pro všechny účastníky této akce.

Za rok zase „Ahoooj“!

Voda 1Voda 2

Dalším dobrým skutkem bylo předání 6 permic na letošní sezónu Motoru, které využívají "Hlušata". Učitelé společně s paní ředitelkou Macíkovou si je pochvalují. Žáci mají ve škole motivaci k dobrým známkám a chování a za odměnu chodí fandit na Motor. 

A zatím posledním dobrým skutkem bylo věnování výtěžku z prodeje fanklubáckých kalendářů 2020. Díky Vám fanouškům, kteří jste si kalendář zakoupili, putovalo "Hlušatům" skvělých 25 000,- Kč!

O 1. přestávce domácího zápasu s Přerovem (27. 1. 2020) si paní ředitelka Macíková převzala šek a kytičku od zástupců vedení fanklubu. A aby to klukům, kteří přišli jako zástupci ze základky společně s paní ředitelkou, nebylo líto, tak i oni si odnesli malé dárečky v podobě náramků a samolepek.  

Sbírka předání šekuVýtěžek kalendáře 2020

Motorfans ještě jednou děkují všem, kteří pomáhají dělat dobré skutky! Společně se nám všem podařilo vykouzlit mnoho úsměvů nejen na dětských tvářích.