Login:
Heslo:Dobré skutky aneb Motorfans pomáhají

Každý rok přemýšlíme, jak bychom mohli pomoci těm, kteří to potřebují. Společnými silami se nám to letos (doufejme) povedlo. Ale přečtěte si to sami.

Datum: 19.1.2019 | Zhlédnuto: 974x


Dělat dobré skutky nikdy neomrzí!

Na začátku sezóny jsme udělali radost dětem z MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích (Riegrova 1). Paní ředitelka od nás dostala k dispozici 4 permanentní vstupenky na celou sezónu Motoru. Žáci se střídají podle chování a výkonů ve škole. Podle paní ředitelky Macíkové je to bezvadná motivace a žáci mají větší chuť do učení.

 

2 permanentní vstupenky jsme již druhým rokem věnovali Jardovi, který je jedním z mnoha, ke komu se život otočil zády. Ale jeho srdce se nezastavilo, naopak silně bije pro Motor. Jeho velká kamarádka Kristýnka měla ještě méně štěstí, ale neubralo jí to na životním elánu a chuti fandit Motoru. Umožnili jsme Jardovi a Kristýnce fandit společně přímo v Budvar aréně. Kristýnka dostala také 2 permanentní vstupenky na celou sezónu.

 

Ale to není všechno. Díky charitativnímu kalendáři na rok 2018, který nafotili Ladies společně s legendami Motoru se vybralo 20 000,- Kč. Všechny do poslední koruny putovali MŠ, ZŠ a  SŠ pro sluchově postižené v ČB. Škola je využila na výlet, když vyrazili na vodu. Zde si můžete přečíst, jak vše probíhalo.

Vltava 2018

Na začátku školního roku 2018/2019 uspořádala naše škola vodáckou akci „Vltava 2018“.

Středa 5.9.  Odpoledne se  s velkým očekáváním sešly v kempu Viking školy z Plzně, Olomouce, Prahy, Valašského Meziříčí a Českých Budějovic. Z každé školy bylo nominováno 5 plavčíků a 2 kapitáni. Praze stačila na plavbu po Vltavě posádka se čtyřmi plavčíky a jedním kapitánem.

Vltava 2018 byla zahájena večer v kempu Viking. Posádky dostaly bílá trička a ušité bílé vlajky. Hned večer na ně tvořily a malovaly svůj název lodi a obrázek týmu.

Čtvrtek 6. 9. Všichni jsme vyfasovali vesty, pádla, rafty. Byli jsme poučeni o nástrahách řeky Vltavy a s nadšením jsme naskákali ve Vyšším Brodě na svá plavidla. Na vltavské plavbě z  Vyššího Brodu do Rožmberka nás čekaly 3 jezy, které jsme všichni zvládli s přehledem. Cestou jsme se posilnili v kempu U Veverek, kde nás čekala gulášová polévka. Odpoledne jsme dopluli do cílové stanice – Rožmberk. Tam čekala na plavčíky další hra – „Sesbírej co nejvíce razítek.“ Večer jsme se ohřáli a zazpívali u táboráku.

Pátek 7. 9. Den začal komentovanou prohlídkou hradu Rožmberk. Než nám začala prohlídka, čas jsme si zkrátili hrou na nádvoří „ Posílej to dál a nepokaž mi to.“  Z Rožmberku jsme vyrazili na poslední plavbu, která končila v kempu Viking. Ani málo vody nás nezastavilo, a tak jsme se večer sešli u ohně a opekli si buřty. Každá posádka zahalekala svůj vodácký pokřik.

Sobota 8. 9. Rozloučení a odjezd na základny.

Všichni dostali „Pamětní list“ a dřevěný hranol s razítkem této báječné akce Vltava 2018.

Za rok zase: „Ahoooj!“ :-D

 

A to stále není vše! Díky pomoci mnoha domácích fanoušků Motoru se nám při utkání se Vsetínem společně podařilo vybrat 5 plných krabic školních a výtvarných potřeb a nechyběly ani hry a fanouškovské předměty jako například šály, pytlíky na tělocvik nebo Motorácké ozdoby. Vše si užijí naše usměvavá "Hlušata", jak dětem z MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené říkáme.

 

Zatím poslední dobrý skutek (doufáme, že ne na dlouho poslední) jsme uskutečnili těsně před Vánoci. Věnovali jsme 9 999,- Kč rodině Vedralových, kterým osud připravil nelehký život. Alespoň malou finanční pomoc jsme věnovali za celý fanklub Motorfans. Paní Petra Vedralová se stará o dva syny Míšu a Filípka, kteří jsou velkými fandy Motoru. Míša i Filípek jsou těžce postižení a paní Petra se pere se zákeřnou rakovinou. Všichni tři bojují jako lvi, proto jsme jim chtěli nějakým způsobem pomoci. Pokud byste si chtěli přečíst celý jejich příběh, tak máte možnost zde: https://www.rolnicka.cz/o-rolnicce/co-se-prave-deje/pomozte-michalovi-a-filipovi/

 

Všem, kteří jste nám pomohli vykouzlit nejeden úsměv na tváři obdarovaných, MOC DĚKUJEME! Bez Vás bychom to sami nedokázali (nebo alespoň né v takovém množství).